Inspiratornia

Nadchodzi ważny czas dla największych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższego roku zobowiązane są one do raportowania swojego podejścia i osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ten proces wymusza na biznesie analizę własnych procesów, co wiąże się z koniecznością pozyskania danych od mniejszych podmiotów. Te z kolei nie zawsze przygotowane są do rozmów o swoim wpływie na środowisko i społeczeństwo.

Coaching to narzędzie wykorzystywane nie tylko przez korporacje. Jak się okazuje, profesjonalny coach może być wsparciem dla nowopowstających jednoosobowych działalności gospodarczych. W niektórych przypadkach tego typu pomoc może znacząco przyspieszyć rozwój młodego biznesu. Na ten temat rozmawialiśmy w studiu Telewizji Biznesowej.

Czy myślisz o założeniu własnej firmy lub już ją prowadzisz? Niektórzy przedsiębiorcy postanawiają kontrolować wszystkie aspekty swojego biznesu. Jak się okazuje, jest to nie zawsze skuteczne i... możliwe. Tu z pomocą może przyjść mentor. Kiedy warto zasięgnąć rady mentora i jakie korzyści może przynieść taka współpraca? O tym wszystkim w Telewizji Biznesowej rozmawiają Krystyna Zduńska i Ewa Hys, czyli Mentorka i mentee działające w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości. 

W 2020 roku Jamais Cascio opisał model nowego niestabilnego świata, określając go nazwą BANI. Pod każdą z liter kryje się słowo opisujące zarówno naszą rzeczywistośćoraz perspektywa przyszłości: Brittle – kruchy, Anxious – niespokojny, Non-linear – nieliniowy, Incomprehensible – niezrozumiały. Co może ułatwić nam życie w tym chaotycznym świecie?

Czy pamiętasz swój pierwszy kontakt z klientem? A może ostatni? Jakie było zachowanie klienta? Czy zadawał szczegółowe pytania i był przygotowany do rozmowy? A może sprawiał wrażenie, że nie bardzo wie, czego chce? Czy wręcz przeciwnie – był zdecydowany, albo…chaotyczny i nieśmiały?