Moja firma

O doświadczeniach w pozyskiwaniu funduszy na start firmy produkującej naturalne kosmetyki do włosów - opowiada redakcji Rozwijamy.edu.pl Michał Cyrankiewicz, współzałożyciel firmy Dongmei Cosmetics, uczestnik Programu Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wzrost sprzedaży przez internet pociągnął za sobą zwiększenie liczby opakowań oraz elementów zabezpieczających produkty. Wkrótce po dostarczeniu przesyłki do adresata staną się odpadem i wylądują w śmietniku. Jak prawne rozwiązania regulują te kwestie?

Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy w prawie konsumenckim oraz Kodeksie Cywilnym. Są bardziej przyjazne dla klientów – przedsiębiorców i dają im prawa, jakie dotąd miały tylko osoby prywatne. Jakie są najważniejsze zmiany i pod jakimi warunkami obowiązują?

Warto poświęcić czas na zrozumienie pewnych podstawowych reguł analizy finansowej. W biznesie chodzi o to, żeby mój sposób myślenia był uporządkowany i jak najbardziej prawdopodobny - przekonuje Mirosław Stochaj, trener i mentor w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości w rozmowie z Anną Bichtą dla Rozwijamy.edu.pl.

Zanim wydam na przyjemności, muszę zaplanować i kontrolować niezbędne bieżące wydatki i mieć pewność, że wszystko mi się spina. Dopiero zestawienie kosztów i przychodów daje obraz, czy biznes nam się opłaci - wskazuje Mirosław Stochaj, trener i mentor w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości w rozmowie z Anną Bichtą dla Rozwijamy.edu.pl.

Każdy przedsiębiorca powinien poznać zależności finansowe, to znaczy przepracować na liczbach różne działania i decyzje oraz zrozumieć, jakie konsekwencje pociągają za sobą - wskazuje Mirosław Stochaj, trener i mentor w PRP w rozmowie z naszym portalem.