Inspiratornia

Nadchodzi ważny czas dla największych przedsiębiorstw. W ciągu najbliższego roku zobowiązane są one do raportowania swojego podejścia i osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ten proces wymusza na biznesie analizę własnych procesów, co wiąże się z koniecznością pozyskania danych od mniejszych podmiotów. Te z kolei nie zawsze przygotowane są do rozmów o swoim wpływie na środowisko i społeczeństwo.

Coaching to narzędzie wykorzystywane nie tylko przez korporacje. Jak się okazuje, profesjonalny coach może być wsparciem dla nowopowstających jednoosobowych działalności gospodarczych. W niektórych przypadkach tego typu pomoc może znacząco przyspieszyć rozwój młodego biznesu. Na ten temat rozmawialiśmy w studiu Telewizji Biznesowej.

Czy myślisz o założeniu własnej firmy lub już ją prowadzisz? Niektórzy przedsiębiorcy postanawiają kontrolować wszystkie aspekty swojego biznesu. Jak się okazuje, jest to nie zawsze skuteczne i... możliwe. Tu z pomocą może przyjść mentor. Kiedy warto zasięgnąć rady mentora i jakie korzyści może przynieść taka współpraca? O tym wszystkim w Telewizji Biznesowej rozmawiają Krystyna Zduńska i Ewa Hys, czyli Mentorka i mentee działające w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości.