O programie

Program Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje młodych ludzi do założenia własnego biznesu oraz zapewnia wsparcie tym, którzy już pracują na własny rachunek i chcą lepiej radzić sobie w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

OD POMYSŁU DO DZIAŁANIA

Jeśli chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, chodzą Ci po głowie różne pomysły na to, jak mógłbyś zacząć zarabiać, albo właśnie założyłeś firmę i czujesz, że to jest Twój czas - ten Program jest dla Ciebie. Od praktyków biznesu i ekspertów dowiesz się, jak skutecznie przekuć pomysł w działanie, poznasz i wzmocnisz swój przedsiębiorczy potencjał, zyskasz narzędzia pomocne w podejmowaniu skutecznych inicjatyw rynkowych.

ZAPEWNIAMY

 •       wsparcie i inspirację do rozwoju Twojego pomysłu na biznes,
 •       wiedzę merytoryczną przekazywaną wyłącznie przez osoby, które osiągnęły sukces rynkowy,
 •       narzędzia niezbędne do rozwoju własnej firmy,
 •       platformę łączącą i wykorzystującą doświadczenie przedsiębiorców i menedżerów z osobami stawiającymi pierwsze kroki w biznesie.

ZYSKUJESZ

 •       inspirację do działania i rozwoju osobistego pod okiem ekspertów,
 •       umiejętność oceny własnego pomysłu biznesowego i jego realizacji,
 •       know-how prowadzenia i rozwoju własnej firmy od praktyków biznesu,
 •       praktyczną wiedzę przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces rynkowy,
 •       interesujące i wartościowe kontakty oraz relacje biznesowe.

TRZY ŚCIEŻKI

W ramach Programu przygotowaliśmy trzy ścieżki - każda dla innej grupy uczestników. Sprawdź, z której skorzystać:

 

1. ROZWIŃ BIZNES: dla młodych przedsiębiorców prowadzących biznes nie dłużej niż 5 lat, w wieku do 35 lat

Ta ścieżka obejmuje 18 godzin spotkań, webinarów, konsultacji grupowych, networkingu i mentoringu (wszystkie w formule online), rozłożonych na trzy miesiące. Zaczyna się od wykonania Reiss Motivation Profile. Obejmuje m.in. tematyczne spotkania networkingowe z ekspertami, a także webinar nt. budowania marki na LinkedIn i konsultacje prawne i finansowe. Dodatkowo młodzi przedsiębiorcy wezmą udział w spotkaniach mentoringowych z ekspertami biznesowymi, a następnie będą mieli wykonany indywidualny profil FRIS, opisujący w specjalnym raporcie ich indywidualny styl myślenia i działania, który zostanie omówiony podczas sesji konsultacyjnej z certyfikowanym trenerem FRIS.

Szczegółowe kalendarium → ZOBACZ INFOZAPISY do ścieżki do 25.09.2022 r.

 

 

2. ROZWIŃ POMYSŁ: dla osób w wieku do 35 lat, które mają pomysł na działanie w obszarze biznesowym (zarówno komercyjnym, jak i nie) i są gotowe wystartować, ale nie zarejestrowały jeszcze firmy

Ścieżka dla uczestników, którzy mają już pewną ideę i potrzebują praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych, by przejść od fazy pomysłu do działania. To ponad 16 godzin warsztatów, szkoleń, webinarów i spotkań. Ich tematyka obejmuje m.in. profesjonalną ocenę pomysłu biznesowego, wiedzę o tym, jak wycenić produkt, usługę czy pracę, praktyczne informacje o budowaniu społeczności oraz sprzedawaniu na Instagramie i Facebooku. Podczas spotkania networkingowego gość specjalny, który przeszedł drogę od pomysłu do działania w biznesie, podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem i know-how dotyczącym wdrożenia pomysłu w życie. Bonus dla osób, które skorzystają z 70% działań, to możliwość wykonania indywidualnego profilu motywacyjnego – tzw. Reiss Motivation Profile (RMP) - diagnozującego potrzeby i wewnętrzne motywatory wpływające na codzienne zachowania i decyzje, który zostanie omówiony podczas sesji konsultacyjnej z RMP Masterem. To unikatowa okazja do poznania swoich mocnych stron i uzyskania wskazówek do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.

Szczegółowe kalendarium → ZOBACZ INFO. ZAPISY do ścieżki do 4.11.2022 r.

 

3. ROZWIŃ SIEBIE: dla studentów, absolwentów, uczniów szkół ponadpodstawowych i wyższych, którzy rozważają różne scenariusze swojej przyszłości, w tym pracę na własny rachunek, dla osób w wieku do 30 lat

W ramach tej ścieżki rozwojowej odbędą się trzy półtoragodzinne webinary: warsztat kreatywny Design Thinking o tym, jak wpadać na ciekawe pomysły; webinary na temat prowadzenia profilu na LinkedIN i Instagramie. Dla uczniów i studentów w wieku 16-20 lat przygotowaliśmy również wirtualną grę symulacyjną Pierwszy Milion, która jest atrakcyjną formą rozwoju kompetencji w zakresie podejmowania ważnych decyzji życiowych i gospodarowania własnymi środkami finansowymi.

 

Szczegółowe kalendarium → ZOBACZ INFOZAPISY do ścieżki do 01.12.2022 r.  

 

CO JESZCZE W PROGRAMIE

 •  Konferencja Business Market w formule hybrydowej - “Jak budować i rozwijać biznes elastyczny”. Wystąpią prelegenci - praktycy biznesu, młode polskie marki oraz uczestnicy Programu Rozwoju Przedsiębiorczości. Agenda konferencji przewiduje prelekcje, panele dyskusyjne i rozmowy z przedstawicielami młodych marek, sesje networkingowe z udziałem ekspertów.
 • Szkolenia dla nauczycieli – webinary dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych na temat narzędzi przydatnych w nauczaniu i rozwijających kompetencje przedsiębiorcze uczniów i studentów.
 •  Portal rozwijamy.edu.pl – platforma wiedzy dla wszystkich uczestników Programu, dająca dostęp do artykułów merytorycznych, poradników, wywiadów z praktykami biznesu, a także inspiracji do działania i quizów sprawdzających wiedzę na temat różnych obszarów funkcjonowania przedsiębiorcy.
 •  Badania – Postawy Polaków wobec finansów oraz Przedsiębiorczość wśród młodych, na podstawie których powstają raporty dostępne w internecie.
Wierzymy, że przedsiębiorczość to umiejętność dopasowania się do nowych czasów, a wręcz wyjścia o krok do przodu. Wejdź z nami na drogę rozwoju. Zapraszamy do Programu!

 

Program jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! oraz Citi Foundation, we współpracy merytorycznej z Fundacją Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.