Moje kompetencje

Reiss Motivation Profile, w skrócie RMP, to narzędzie do profilowania motywacyjnego. Diagnozuje nasze potrzeby, czyli motywatory, którymi kierujemy się w codziennych zachowaniach i decyzjach.

RMP służy do lepszego poznania siebie, swojej wewnętrznej motywacji i wewnętrznych potrzeb. Kiedy już zostaną one rozpoznane, celem staje się ich zaspokojenie, by móc żyć zgodnie z nimi i osiągnąć optimum zawodowej efektywności i życiowej satysfakcji. 

RMP składa się z 16 skal, 16 potrzeb (patrz Rys.1), które ma każdy z nas, ale w innym natężeniu.

 

 

Rys.1. 16 potrzeb, które ma każdy, ale o innym natężeniu, źródło: www.reissprofile.pl.

 

Dzięki RMP możemy:

  • zbadać swoje predyspozycje, potencjał,
  • określić mocne i słabe strony,
  • dotrzeć do źródła naszych zachowań,
  • podpowiedzieć, jakie kompetencje powinniśmy nabyć, jakie działania rozwojowe podjąć, by realizować nasze potrzeby.

Badanie składa się ze 128 pytań, na które odpowiadamy szybko, bez głębszego zastanowienia, by były to odpowiedzi podświadome. Zajmuje to ok. 20-25 minut. Następnie otrzymujemy automatycznie wyniki w formie raportu. Wskazane jest, by go omówić z certyfikowanym RMP Masterem, co może pomóc zaprojektować przyszłe działania, by realizować zdiagnozowane potrzeby i żyć w zgodzie ze sobą.

***

Artykuł powstał na podstawie wywiadu z Ewa Jochheim, RMP Polska Instytutu Durkalskiego oraz informacji na stronie www.reissprofile.pl.

UWAGA!

Jeśli prowadzisz firmę nie dłużej niż 5 lat i masz nie więcej niż 35 lat - zgłoś się do ścieżki #Rozwiń biznes. Jako Uczestnik wykonasz kwestionariusz Reiss Motivation Profile i odbędziesz indywidualną sesję z RMP Masterem. Liczba miejsc ograniczona!