Nasze działania

Zapraszamy na webinar – ,,Jak rozpoznać fake newsa? Życie w chaosie informacyjnym", który poprowadzi Karol Gagatko, Dobrzeonline.

Spotkanie jest adresowane do adresowanych do studentów i absolwentów uczelni wyższych.

Media społecznościowe pozwalają nam być bliżej wydarzeń, które mają miejsce na całym świecie. Dzięki nim, możemy nie tylko pozostawać w kontakcie z bliskimi, ale również być w centrum wydarzeń, dzięki relacjom zamieszczanym przez innych użytkowników. Platformy Social media mają jednak jeden, zasadniczy minus - informacje, które zamieszczają na nich użytkownicy nie są w żaden sposób weryfikowane, a farmy działających na zlecenie trolli starają się zakłamywać przekaz, tworząc tzw. fake newsy.

Karol Gagatko

Podczas webinaru postaramy się odpowiedzieć na pytania, dotyczące tego:

• Skąd czerpać sprawdzone informacje na temat wydarzeń w Polsce i na świecie?
• Czym w ogóle są fake newsy i dlaczego powstają?
• Jak rozpoznać fałszywą informację w sieci?
• Jak walczyć z fake newsami walczyć?
• Skąd biorą się tego rodzaju informacje?
• Co możemy zrobić, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się fake newsów?

Dzięki udziałowi w webinarze, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tego, jak nie dać się oszukać w świecie, w którym natłok informacji często staje się przytłaczający, a fałszywe informacje pojawiają się nawet w mainstreamowych mediach.

 

Karol Gagatko - jestem żywym przykładem tego, że wykształcenie często niewiele ma do tego, jak toczy się nasza kariera, jednak potrafi bardzo pomóc. Z zamiłowania (i wykonywanej pracy) jestem ekspertem w dziedzinie social media. Z wykształcenia - specjalistą w zakresie stosunków międzynarodowych, który swoją wiedzę zdobywał podczas studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i praktyki w Ambasadzie RP w Londynie.

Współtworzyłem biuro prasowe największego Festiwalu Górskiego w Polsce, relacjonowałem na Facebooku, Instagramie i Twitterze (a nawet na Discordzie), wydarzenia takie jak Pol’and’Rock Festival Finał WOŚP czy Festiwal Sektor 3.0. Wreszcie, razem z zespołem kierowanym przez Annę Jadwigę Orzech przez niespełna 2 lata współtworzyłem całość komunikacji WOŚP w Internecie, zdobywając 6 nagród w plebiscycie Złotych Spinaczy i dwie złote statuetki Effie Awards.

W roli prelegenta uczestniczyłem m.in. w Czwartkach Social Media i TechKlubach. Prowadziłem szkolenia m.in. dla Eurodesku, Fundacji FRSI, Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Sektora 3.0, Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych czy Bielańskiej Akademii Umiejętności. Miałem okazję występować na Content Espresso, Digital Workplace Meetup i Finale Programu Projektor - Wolontariat Studencki.

Oprócz pasji do mediów społecznościowych jestem też miłośnikiem podróży, nowych technologii i sprzętu ze znakiem nadgryzionego jabłka. Moje ulubione kino, to kino niezależne, dlatego co roku jestem częścią Działu Sprzedaży Festiwalu Kina Niezależnego OFF Camera.

Obok szkoleń, konsultacji i odrobiny freelancu na co dzień (w ramach tzw. pracy na etat) współtworzę komunikację w mediach społecznościowych jednej z największych sieci komórkowych w Polsce.

Startujemy online 5.04.22 (wtorek), o godzinie 17.30 - 19.00 na platformie Zoom.

Aby wziąć udział:

  1. Zarejestruj się na Rozwijamy.edu.pl.
  2. Do dnia 20.03.2022 wypełnij formularz zgłoszeniowy.
  3. Do 21.03.2022 otrzymasz link na zoom. ZAPISZ się już DZIŚ.