Nasze działania

Tworzenie zasobów, wartościowych treści, budowania wizerunku i opowiadania o sobie - to wszystko warto robić poprzez materiały video. Jak się tego nauczyć - opowie na drugim webinarze dla nauczycieli Sylwia Dąbrowska tworząca markę Teacherka.pl.

Druga dekada XXI wieku przyniosła nowe wyzwania i wymagania wynikające ze stale rosnącego znaczenia Internetu oraz mediów społecznościowych. Stworzyły one duży, rozwijający się nieustannie rynek pracy i rozrywki. Coraz więcej firm tworzy content video, z czego wynika rosnące zapotrzebowanie na pracowników/osoby posiadające umiejętności w tym zakresie. Zwiększenie kompetencji młodzieży szkół ponadpodstawowych w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi cyfrowych, komunikacji medialnej i tworzenia treści wideo pozwoli im lepiej funkcjonować na rynku pracy oraz pomoże budować własny wizerunek w przemyślany i zorganizowany sposób.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!, realizator Programu Rozwoju Przedsiębiorczości, zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych do udziału w webinarze na temat tworzenia treści video:

JAK EFEKTYWNIE TWORZYĆ VIDEO CONTENT?

Webinar odbędzie się 07.12.2021 r.(wtorek) w godz. 18.00 -19.00. Udział jest bezpłatny.

Cele webinaru: 

  • Przekazanie nauczycielom wiedzy dot. wystąpień przed kamerą, tak aby mogli przekazać ją dalej swoim uczniom,
  • Dostarczenie nauczycielom praktycznych narzędzi służących do pracy z uczniami przygotowującymi się do wejścia na rynek pracy,
  • Poszerzenie umiejętności związanych z tworzeniem treści video, 
  • Ukazanie tworzenia treści video jako aktywności pozwalającej rozwinąć kompetencje komunikacyjne i pewność siebie.

Podczas webinaru dowiesz się:

  • jakie formaty video są najbardziej skuteczne w tworzeniu zasobów, wartościowych treści (budowania wizerunku i opowiadania o sobie (hobby, zainteresowania), aby lepiej móc wykorzystać te kompetencje w przyszłości na rynku pracy, 
  • jak dobrać format video do kanałów (FB, Insta,),
  • ile powinno trwać i z czego ma się składać video, by wzbudzać zaangażowanie odbiorców,
  • skąd brać pomysły na treści wideo i jak konstruować podstawowy skrypt video, aby zaprezentować swoje działania na rynku pracy w przyszłości.

Uczestnicy webinaru otrzymają materiał z koncepcją pomocną do przeprowadzenia lekcji z młodzieżą  oraz zaświadczenie uczestnictwa w webinarze.

TRENERKA: 

Sylwia Dąbrowska 

Zajmuje się content video marketingiem z naciskiem na strategiczne wykorzystanie video do budowania marki osobistej i rozwoju biznesu. Z jej wsparcia skorzystało do tej pory ponad 800 osób. Uczy pracy z i przed kamerą, budowania wizerunku, autoprezentacji medialnej. Pokazuje jak tworzyć świetne nagrania sprzętem, który już masz. Poza działaniami online i pracą z kamerą przygotowuje ludzi do wystąpień na scenie i realizuje produkcje video.

Poprzez swoje live’y, video, artykuły na blogu i kursy online pokazuje, jak lepiej prezentować się przed kamerą, doskonalić swój głos i angażować widzów. Od 2017 roku tworzy markę Teacherka.pl.

 

Termin: 07.12.2021 r. (wtorek), g. 18.00 - 19.00, na platformie Zoom. Zapraszamy!