Z sukcesem zrealizowaliśmy 3. edycję Programu Rozwoju Przedsiębiorczości. Po miesiącach intensywnych działań możemy powiedzieć z satysfakcją, że z powodzeniem osiągnęliśmy zamierzone cele.

Program Rozwoju Przedsiębiorczości powstał, by wspierać rozwój pomysłów biznesowych i akcelerację młodych firm. Tegoroczna, trzecia już edycja Programu, realizowanego przez Fundację Think i Citi Foundation we współpracy merytorycznej z Fundacją Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, przyciągnęła młodych przedsiębiorców wielu branż, m.in. Medtech, Softwarehouse, Eco Trends & Zero Waste, Live Well, Edukacja, Rozrywka i Design. Rozwinęli swoje kompetencje w prowadzeniu firmy, zwiększyli swoją motywację do podejmowania działań, stworzyli społeczność, która dzięki sile networkingu, może stać się dla nich wsparciem w przyszłości.

Realizacja działań w postaci szkoleń, konsultacji, mentoringu, spotkań networkingowych i webinarów była możliwa dzięki zaangażowaniu zespołu doświadczonych praktyków biznesów, managerów z Citi Handlowy, ekspertów branżowych, którzy podzielili się z młodymi uczestnikami Programu bogatym doświadczeniem biznesowym, dobrymi praktykami czy życzliwym feedbackiem, ułatwiającym planowanie kolejnych rozwojowych kroków w ich projektach.

Program w liczbach

W Programie trwającym od września 2019 do maja 2020:

• udział wzięło 460 młodych przedsiębiorców
  • powstało 25 nowych firm
  • z działań akceleracyjnych skorzystało 70 firm
  • 165 pomysłów biznesowych otrzymało wsparcie merytoryczne
  • przeprowadzono 13 warsztatów i wydarzeń biznesowych
  • zrealizowano 55 godzin szkoleniowych
  • odbyło się 251 godzin konsultacji i mentoringu
  • uczestnicy otrzymali wsparcie merytoryczne od 39 mentorów i trenerów
  • społeczność Rozwijamy.edu.pl wzrosła do 958 osób.

Opinie uczestników

Uczestnicy Programu docenili profesjonalizm mentorów i trenerów, możliwość wymiany doświadczeń, a także otwartość na nowe rozwiązania i zaangażowanie w pracę nad wyzwaniami.

Jestem bogatszy o bardziej profesjonalne podejście do zarządzania projektami i ludźmi, delegowanie, planowanie, egzekwowanie i realizację zadań, ocenę kluczowych kroków i ich wnikliwą realizację - powiedział Radek, uczestnik warsztatów, podsumowując swój udział w Programie.

Praca z ekspertami Fundacji Think!  jest wspaniałym doświadczeniem. Mam poczucie, że każde spotkanie i rozmowa była bardzo wartościowa i inspirująca. Wiele się uczymy i zyskujemy dzięki samej rozmowie o planach, rozwoju firmy, wizji etc. Ostatnio w naszym otoczeniu natrafiliśmy na „ścianę”’, mieliśmy poczucie, że to my inspirujemy innych i pokazujemy, że można „wyciągać rękę po więcej”. Teraz mamy poczucie, że to my się rozwijamy i ktoś nas w tym wspiera  - to niesamowicie budujące i dające siły“ - podkreślił Michał - uczestnik procesu mentoringowego oraz warsztatów biznesowych w ramach Programu.

Mentorzy i trenerzy Programu zwrócili uwagę na wartość, jaką dał im udział i możliwości poznania tak licznej i różnorodnej grupy młodych przedsiębiorców. Docenili oni pasję, z jaką młode firmy podchodzą do własnego rozwoju oraz chęć do podejmowania kolejnych wyzwań.

“Miło jest widzieć zaangażowanie uczestników, gdy starają się jak najwięcej skorzystać, otwierają się na przekazywaną wiedzę. Spotkania z nimi są także dla mnie zastrzykiem pozytywnej energii płynącej z entuzjazmu młodych przedsiębiorców” - powiedział Mirosław Stochaj - trener i mentor Programu.

“Najbardziej urzeka i wciąga mnie czysta, prawdziwa pasja, z jaką młodzi ludzie traktują doświadczenie i wiedzę. To bardzo duży wyróżnik na plus pomiędzy pracą z doświadczonymi menedżerami a młodymi przedsiębiorcami.” - podsumował Krzysztof Bazyl - mentor i prowadzący warsztat o budowaniu strategii firmy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które tworzyły z nami tę edycję! Dziękujemy mentorom za chęć dzielenia się cennym doświadczeniem, wiedzą oraz wsparcie merytoryczne, a także uczestnikom za aktywny udział, zaufanie oraz determinację do podejmowania kolejnych wyzwań! Życzymy Wam wielu sukcesów!

Program Rozwoju Przedsiębiorczości realizowany był przez Fundację THINK! i Citi Foundation we współpracy merytorycznej z Fundacją Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga. Partnerzy Programu - Fundacja StudyInn, Youth Business Poland, Towarzystwa Biznesowe oraz Centralny Dom Technologii.

Nasze działania objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu - Podsumowanie 3. edycji Programu!