Uczestnicy wzmocnili umiejętności planowania swojego czasu i odpowiedzieli sobie m.in. na pytania, w jaki sposób zorganizować swój czas, aby móc cieszyć się również innymi aktywnościami poza pracą oraz jak osiągać zamierzone cele w zaplanowanym czasie. W ten sposób ropoczeliśmy pracować nad osobistą produktywnością. Pomocą w tym okazują się między innymi sprawdzone techniki planowania oraz przyjazne aplikacje.
Dlaczego warto uczestniczyć w warsztatach:
- Poznasz i przetrenujesz proste, lecz skuteczne techniki planowania (Getting Things Done, Full Focus, Ideal Week).
- Zidentyfikujesz blokady, które przeszkadzają w efektywnym zarządzaniu sobą w czasie.
- Dowiesz się, jak dowolny cel „rozłożyć” na części pierwsze.
- Przekonasz się, jak komórka w kieszeni może Cię wspomagać w osiąganiu tego, co dla Ciebie ważne.
Podczas warsztatów:
Przyjrzeliśmy się sprawdzonym technikom ustalania priorytetów, planowania działań i budowania nawyków, które przybliżają nas do osiągnięcia ważnych celów. Przetestowaliśmy narzędzia webowe i aplikacje mobilne, które mogą nas wesprzeć w zarządzaniu sobą w czasie (m.in. Trello, ToDoist, Google Calendar). Przećwiczyliśmy innowacyjną metodę Getting Things Done. Dyskutowaliśmy o pożytkach z leniuchowania i koncepcji serendipity, czyli tworzeniu okoliczności sprzyjających odkrywaniu nowych możliwości i rozwojowi.
Termin i przebieg warsztatów
Warsztaty odbyły się 14.11.2018 (środa) 17:30-20:30 w Warszawie.
Trener
Noemi Gryczko: Socjolog i project manager. Ma ponad 11 lat doświadczenia w projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych produktów i usług w oparciu o metodę myślenia projektowego (design thinking). Dzięki praktycznej znajomości mobile learning w organizacjach, uczy jak wykorzystywać aplikacje mobilne, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji.
Zachęca firmy i instytucje do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami.
Zajmuje się m.in: uczeniem dorosłych - zachęca do wykorzystywania nowych technologii; Szkoleniami dotyczącymi wykorzystywania i wdrażania istniejących aplikacji mobilnych dla przedsiębiorców, wykładowców i trenerów; Opracowywaniem programów edukacyjnych na smartfon (mobile learning) dla pracowników.
Publikacje: „APPetyt na APPlikacje” S. Żółkiewska, wstęp i redakcja merytoryczna N. Gryczko (wyd. Fundacja Orange, Warszawa 2016) oraz „Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną ” S. Żółkiewska, M. Rycharska, N. Gryczko (wyd. Poltext, Warszawa 2018). Więcej: www.noemigryczko.com