Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej!

12 czerwiec 2024

8:00 am - 8:00 am

Już 12 czerwca i już po raz szósty wystartuje w Warszawie największa w Europie konferencja dla kobiet w IT&TECH, której Fundacja Think ma przyjemność być partnerem.

Podczas Perspektywy Women in Tech Summit spotkają się najwybitniejsze umysły z dziedziny nowych technologii: naukowczynie, inżynierki, liderki, założycielki startupów oraz ekspertki z globalnych firm technologicznych. Wydarzenie, podobnie jak w ubiegłym roku, przyciągnie ponad 8 tysięcy uczestniczek. Uczestniczki będą miały okazję przeżyć coś wyjątkowego – po raz pierwszy w Polsce zobaczą na żywo komputer kwantowy i zrozumieją jego działanie.

Wśród Gości Specjalnych tym roku na Summicie pojawią się m.in.:

• Prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”
  • Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN
  • Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM
  • Prof. Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów
  • Prof. Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech
Będzie to również wyjątkowa okazja do zadbania o swoją karierę zawodową podczas unikalnych Targów Kariery, gdzie niemal 100 najbardziej innowacyjnych i wspierających potencjał kobiet globalnych firm technologicznych zaprezentuje swoje oferty.

W czasie konferencji dyskutowane będą najgorętsze tematy takie jak:

• programowanie kwantowe,
  • nowa sztuczna inteligencja,
  • interakcje human-machine, przyszłość data science, i więcej)
  • oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance).

Będzie też można zdobyć nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech&Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu, gdzie w formule 1:1 można konsultować się ze znakomitymi Mentorkami i Mentorami!

Summit to Inspiracja, Wiedza, Kariera, Nowe Idee i wpływający na całe życie Networking. Panowie są też zaproszeni.

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: STEM WOMEN FREE TICKETS.

Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.