Nasze działania

W naszym Programie biznes wspiera biznes w trudnych czasach.

Mentoring jest jednym z kluczowych działań Programu Rozwoju Przedsiębiorczość i ma na celu wsparcie mentees w rozwoju, odkrywaniu i osiąganiu celów biznesowych.

Proces mentoringowy jest adresowany do młodych przedsiębiorców i ukierunkowany na rozwój kompetencji związanych z prowadzeniem własnej firmy. Jest planowany w oparciu o rozpoznanie indywidualnych celów oraz potrzebPrzewidziany jest dla zarejestrowanych firm, które są na wczesnym etapie rozwoju i trwa 5 miesięcy.

Mentorami w programie są osoby z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu i rozwijaniu pomysłów i przedsięwzięć gospodarczych. Bazując na swojej wiedzy, pomagają przeanalizować oraz ukierunkować działania biznesowe. Dzięki wypracowaniu wzajemnej relacji opartej na partnerstwie i zaufaniu są cennym źródłem wsparcia dla firm na każdym etapie rozwoju.

Dlaczego warto?
  • skonfrontujesz swoje koncepcje oraz wyzwania z doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami mentora,
  • uzyskasz wsparcie w rozwinięciu Twoich pomysłów, poszukiwaniu nowych rozwiązań,
  • otrzymasz feedback na temat Twoich mocnych stron i podpowiedź, jak je wykorzystać dla realizacji zamierzonych celów,
  • rozwiniesz umiejętności przyjmowania informacji zwrotnej i podejmowania decyzji,
  • uzyskasz od mentora dostęp do sieci kontaktów, innych źródeł wiedzy, najlepszych praktyk.

 

Chcesz wziąć udział w mentoringu w przyszłej edycji? Dołącz do newslettera, aby być nie przegapić informacji o rozpoczęciu rekrutacji.

A już teraz możesz zapoznać się z podsumowaniem procesu mentoringowego, który zrealizowaliśmy w ramach 4. edycji PRP. Przeczytaj artykuł.

 

Poznaj mentorów z ostatniej edycji Programu:

 

Patryk Adamczyk - współzałożyciel i dyrektor zarządzający Be About | Hybrid Agency, pierwszej w Polsce agencji hybrydowej działająca w obszarze employer brandingu, której profil kompetencji i wieloletnie doświadczenia uzupełniają najlepsi eksperci na rynku. W poprzedniej roli jako dyrektor projektów strategicznych, a następnie dyrektor marketingu i obsługi klienta Grupy Absolvent, odpowiedzialny za współpracę z klientami z listy TOP500 najlepszych firm w Polsce w ramach działań employer brandingowych oraz strategię i marketing Absolvent Talent Days - największych targów pracy i praktyk w Polsce. W ostatnich latach jako brand manager segmentu video w Grupie Onet-RAS Polska odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii marketingowej, opracowanie i wdrażanie strategii komunikacji, realizację kampanii 360 m.in. dla programów TV oraz transmisji live, manager projektu pierwszej internetowej ramówki w Polsce. Posiada bogate doświadczenie w planowaniu kampanii zarówno standardowych (ATL i BTL), jak i niestandardowych (Social Media, Ambient, Event). W Programie Rozwoju Przedsiębiorczości odpowiedzialny za prowadzenie warsztatów w zakresie marketingu i budowania unikalnej wartości sprzedaży oraz konsultacje indywidualne pomysłów biznesowych.

 

Paweł Augustyn - posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami z różnych branż, m.in. z sektora chemicznego, deweloperskiego oraz logistycznego. Jako członek zarządu firm był odpowiedzialny za procesy inwestycyjne, tworzenie i rozwój struktur biznesowych, usprawnianie pracy, zarządzanie przejętymi firmami. W latach 1998-2002 był Członkiem Zarządu CIECH S.A. Zdobył doświadczenie w branży nieruchomości jako CEO w firmach Polski Holding Nieruchomości S.A. i Restaura and Capital Park. Związany jest z Grupą ENERIS od połowy 2017 r., obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu.

 

Krzysztof Bazyl - Talent Management Mentor, menadżer, coach, trener i konsultant, partner merytoryczny Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu ludźmi, procesami i projektami w największych międzynarodowych firmach sektora FMCG oraz B2B. Zdobywał wiedzę, pracując w różnych obszarach organizacji takich jak: operacyjny, finansowy, a największą część przeznaczając na zarządzanie sprzedażą i marketingiem. Od lat prowadzi treningi z zakresu tworzenia strategii firm, biznes planów, zarządzania zespołem, zarządzania kluczowymi klientami, a także z obszarów efektywności sprzedaży i cross sellingu. Od 2012 prowadzi mentoring i life coaching dla kadry menadżerskiej. Prowadził Szkołę Trenerów Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest certyfikowanym coachem, trenerem metodologii FRIS. Jako konsultant doradza w dużych firmach polskich i międzynarodowych. Jest członkiem rady programowej PRP i prowadzi szkolenia w zakresie planowania strategicznego w biznesie.

 

Mateusz Borowiecki - wieloletni praktyk, pasjonat, ekspert branży zakupowej. Ma ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu międzynarodowymi projektami zakupowymi i konsultingowymi (m.in. w sektorze finansowym, medycznym). Specjalista we wdrożeniach kompleksowych systemów zakupowych oraz narzędzi IT (Ivalua, NextBuy). Zarządzał projektami optymalizacyjnymi na skalę europejską oraz globalną. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się w ramach konferencji branżowych, spotkań, szkoleń, wykładów dla studentów (ALK w Warszawie oraz WSB we Wrocławiu). Jest autorem licznych publikacji dot. zarządzania łańcuchem dostaw.

 

Małgorzata Gęca - współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, działającego na rzecz niemarnowania zasobów naturalnych, promującego zapobieganie powstawania niepotrzebnych odpadów oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Autorka bloga Vademecum Zero Waste. Praktyk i ekspert, zawodowo zajmuje się edukacją ekologiczną i propagowaniem idei zero waste: działania i myślenia w ten sposób. Prowadzi warsztaty i prelekcje, podczas których dzieli się praktyczną wiedzą o tym, jak poruszać się w świecie, w którym jest mniej rzeczy, a więcej szczęścia, zdrowia, czasu i oszczędności.

 

Karol Górnowicz - odpowiada za rozwój biznesu Skriware jako CEO od lutego 2017. Z powodzeniem przekształcił Skriware, ze startupu produkującego drukarki 3D, w producenta oryginalnego ekosystemu edukacyjnego opartego o metodykę STEAM. Karol jest ekspertem od rozwoju startupów z rozległą wiedzą z zakresu zarządzania, EdTech i edukacji STEAM. Jego celem jest wspieranie instytucji edukacyjnych w nauczaniu umiejętności XXI wieku poprzez włączanie do zajęć programowania, projektowania cyfrowego i robotyki oraz wzbogacanie systemu edukacyjnego o druk 3D i programowalne roboty. Karol z sukcesem wprowadził rozwiązania Skriware na rynki Bliskiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej oraz Europy Środkowej i Wschodniej. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Rotterdam School of Management.

 

Marcin Górzyński - przedsiębiorca, inwestor, menedżer, podróżnik i fotograf. W 1995 r. ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Pracując jako kierownik / dyrektor (Profile korporacyjne (Grupa DDB), Henkel i Philips), kontynuował kształcenie podyplomowe (studia doktoranckie) na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania. W 2000 roku założył Aquila Park Sp. z o.o. - firmę zajmującą się inwestycjami oraz budową hoteli i mieszkań. Obecnie zarządza grupą firm pod marką Aquila, w tym czterogwiazdkowym hotelem Holiday Inn Warszawa-Józefów oraz treningowym polem golfowym. Członek Young Presidents’ Organization - YPO (to największa globalna społeczność liderów biznesu przekonanych, że świat potrzebuje lepszych liderów). Założyciel i prezes (1991-1994) pierwszego w Polsce Rotaract Club Warsaw - młodzieżowej organizacji Rotary. Członek Rady Fundacji Instytutu Fotografii Fort - IFF oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Fotografików - ZPAF.

 

Sofia Lelakowska - Ekspert w dziedzinie rozwoju biznesu i transformacji, od wielu lat rozwija i skutecznie wdraża strategie innowacji. Uznany praktyk optymalizacji portfolio, kategorii oraz procesów rozwoju innowacji i nowych produktów. Doradza firmom w sytuacji zmiany: od wdrożenia nowej strategii rozwoju biznesu, strategii marketingu, przez optymalizację wewnętrznych procesów aż po głęboką restrukturyzację asortymentu, kategorii czy też kompleksowe wdrożenia innowacji. Dzieli się zdobytym doświadczeniami w projektach korporacyjnych oraz z małymi i średnimi firmami czy startapami w branżach: Retail, FMCG oraz Consumer Health Care. Warto wymienić wdrożenia dla AVON, Deloitte, Metro Group, Makro Cash & Carry, MARS, PepsiCo, CD Project, Blizzard, Activision, Saatchi & Saatchi, Canal+, Henkel, Unilever, Procter & Gamble, Sanofi. Prowadzi międzynarodowe projekty dla startupów wspierające innowacyjność i przedsiębiorczość kobiet np.: z UN Women, Women Start-up Competition, Impact4Her oraz dla Avon Natura &Co Group. Działając w programach mentorskich, inspiruje i dzieli się swoim doświadczeniem z zespołami w Polsce, ale też na wszystkich kontynentach. Uważa, że prawdziwe zrozumienie klienta, jego potrzeb, oczekiwań i dążeń jest kluczowe w rozwoju produktów i działalności firm. Jako promotorka modelu szerokiej współpracy biznesowej, Aliansów Strategicznych, każdego dnia wspiera zrównoważony rozwój łącząc w nowe innowacyjne rozwiązania doświadczenia i ekspertyzy z różnych branż, dziedzin czy firm.

 

Virginie Little - założycielka firmy doradczej ds. zrównoważonego rozwoju Little Greenfinity, współorganizator Targów Zero Waste w Polsce, współzałożycielka Fundacji One Planet, organizator konferencji pt. „Przedsiębiorcy zmieniają świat” mającej na celu edukację na rzecz przedsiębiorców społecznych, firm pozytywnego wpływu oraz nowych modeli ekonomicznych. Wolontariuszka w Smile Warsaw oraz Refood. W maju 2020 r. współautorka Listu Otwartego „Odbudujmy lepszy świat”. Autorka programów z obszaru zrównoważonego rozwoju dla firm, a także warsztatów i szkoleń uświadamiających na temat zero waste dla osób od 3 do 103 lat. Autorka pierwszego w Polsce programu półkolonii edukacyjnych dla dzieci od 3 do 10 lat poświęconego ograniczaniu wpływu na środowisko i promocji zdrowego stylu życia. Jako Francuzka mieszkająca kolejno w Szwecji, Polsce i Portugalii, której partnerem życiowym jest rodowity Amerykanin, wnosi do szkoleń i doradztwa dodatkowy pierwiastek multikulturowości oraz dobre praktyki stosowane w krajach całego świata.

 

Iwona Jagielska-Piwińska - od 2010 roku Prezes Zarządu firmy Bazarnik Sp. z o.o. Z wykształcenia ekonomista, magister zarządzania. Posiada ponad 16 letnie doświadczenie w pracy w działach marketingu oraz obsługi klienta, które pozwala jej na kompleksowe zarządzanie procesami mającymi wpływ na kondycję i rozwój firmy. Praktyk sprzedaży do klientów instytucjonalnych, indywidualnych oraz sektora publicznego. Dzięki osobistemu zaangażowaniu w procesy operacyjne, wsłuchiwanie się w potrzeby swoich partnerów handlowych, kreatywności, zdolnościom organizacyjnym, podejmowaniu wyzwań, prowadzone przez nią projekty biznesowe, w ostatnich latach także coraz częściej w e-commerce, odznaczają się wysoką skutecznością i efektywnością. Prywatnie miłośniczka sztuki jogi. Aktywny członek takich organizacji jak: Polska Izba Artykułów Promocyjnych, Klub Integracji Europejskiej oraz wieloletni partner Business Centre Club.

 

Krzysztof Karolczak - współwłaściciel firmy Inwedo sp. z o.o. tworzącej oprogramowanie dla firm, które chcą zmieniać świat. Zaangażowany jako doradca, współzałożyciel lub inwestor w projekty m.in. zbiletem.pl, HelloHere, Timble.us. Od 15 lat związany z IT, wspierając projekty aplikacji webowych i mobilnych zarówno dla startupów, jak i firm z sektora enterprise. Mieszkając w 6 krajach od US do Japonii miał okazję pracować w multikulturowych zespołach i poznać specyfikę rynku amerykańskiego oraz rynków skandynawskich i azjatyckich. Z zamiłowania żeglarz i instruktor żeglarstwa oraz podróżnik zakochany w Azji.

 

Aldona Laczycka - z wykształcenia ekonomista z zamiłowania finansista, przez kilka lat Dyrektor ryzyka kredytowego w jednym z zagranicznych banków w Polsce. Od ponad 15 lat przedsiębiorca, organizator konferencji biznesowych, a także specjalista od skalowania biznesu. Przez ostatnie lata mocno związana z motoryzacją w Polsce, szczególnie z branżą opon i kół, tworząca kilka niestandardowych innowacji dla rynku. Wiecznie zajęta w poszukiwaniu najlepiej możliwych rozwiązań dla klienta. Bardzo zaangażowana w rozwój swojego zespołu tak, aby atmosfera była zawsze pozytywna, a pracownicy chętni do uczestnictwa w działaniach wpływających na rozwój firmy. Bardzo mocno wierząca w ideę koncepcji Kaizen: „Nie przyjmuj do wiadomości, że czegoś się nie da zrobić lepiej”. Pracująca na stałe pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.

 

Jarosław Legięć - socjolog, doktor nauk humanistycznych, absolwent MBA, certyfikowany trener biznesu i sprzedaży. Posiada praktykę w tworzeniu programów szkoleniowych oraz prowadzeniu szkoleń i treningów z zakresu szeroko pojętego zarządzania i kompetencji miękkich.  Doświadczenie biznesowe zdobył między innymi w: British American Tobacco, FoodCare, Kamis S.A, Heineken - Grupa ŻywiecPosiada kompetencje i umiejętności: znajomość praktycznych zagadnień związanych z zarządzaniem i sprzedażą, kierowanie zespołem sprzedażowym, organizacja czasu pracy i wyznaczanie priorytetów, negocjacje w biznesie, wdrażanie systemu ocen pracowniczych, rozwój kompetencji miękkich u sprzedawców i kadry zarządzającej. Obecnie pełni funkcję menadżera i trenera w Citi Handlowym.

 

Paweł Mazur - Senior Project Manager w departamencie Technologii AML w Citi. Certyfikowany przez PMI Project Manager mający za sobą wiele istotnych wdrożeń produktów w Citi, zarówno w zakresie systemów IT, procesów operacyjnych Citi, jak również dedykowanych rozwiązań dla klientów banku. Długoletni pracownik Citi z dwudziestoletnim doświadczeniem. W latach 2008-2012 współwłaściciel firmy zajmującej się wsparciem IT dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki pracy w wielu organizacjach, departamentach Citi poznał wiele aspektów działania organizacji i współpracy z innymi podmiotami, zarówno w zakresie praktyk funkcjonujących na rynku, jak również ich funkcjonowania w polskim i międzynarodowym otoczeniu prawnym.

 

Agnieszka Nowak - specjalistka w zakresie rozwoju biznesu. Jej pasja jest eksperymentowanie z nowymi podejściami i opracowywanie nowych rozwiązań, które pomaga organizacjom znaleźć rozwiązania, na szybko zmieniający się rynek. Dynamiczna Liderka z rozległą wiedzą i doświadczeniem w dziedzinach sprzedaży, marketingu, rozwoju biznesowym i szkoleniach organizacyjnych. Posiada bardzo rozlegla wiedze w budowaniu i kierowaniu wysoce efektywnymi zespołami. Całą swoją karierę odbyła w Kanadzie, gdzie miała okazję pracować na stanowiskach kierowniczych w dziedzinach sprzedaży, marketingu i rozwoju biznesowego zarówno dla firm z listy Fortune 500 (Abbott, Johnson & Johnson, Medtronic), jak i dla Start Ups. Jej doświadczenie z dużymi firmami z listy Fortune 500 i mniejszymi organizacjami obejmuje kategorie produktów związanych z opieką zdrowotną, pakietami towarów konsumpcyjnych i oprogramowaniem jako usługą. Agnieszka ukończyła studia na Uniwersytecie York (Bachelor of Arts) oraz uzyskała dyplom Master of Business Administration (MBA) z University of Phoenix.

 

Grzegorz Skibiński - HR Shared Services Head w Citi Handlowy, współzałożyciel think tanku HR Influencers, członek Executive Education Advisory Board na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu. Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich, zbudowane na pracy zarówno w administracji rządowej, jak i firmach wdrożeniowych z branży IT oraz globalnych korporacjach. Realizował wiele projektów z zakresu zarządzania ludźmi, a także wdrożeń systemów informatycznych w tym również w okresie fuzji banków. Lider licznych projektów Wolontariatu oraz propagator idei CSR’u. Czynnie działa w Fundacji im. Leopolda Kronenberga oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Katarzyna Stochaj - specjalista w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego oraz prawa pracy. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie jako radca prawny świadcząc obsługę prawną zarówno w ramach stosunku pracy, jak i w ramach prowadzonej samodzielnie przez ponad 10 lat Kancelarii Prawnej. Na przestrzeni swojej kariery zawodowej zajmowała się kompleksową obsługą prawną zarówno podmiotów gospodarczych, w tym spółek, jak i instytucji rządowych i samorządowych, obejmując szerokie spektrum spraw towarzyszących działalności tych podmiotów, począwszy od spraw organizacyjnych, poprzez sprawy bieżące, pracownicze, zawieranie różnego typu umów oraz zastępstwo procesowe. Uczestniczyła również czynnie w procesach tworzenia różnych form podmiotów gospodarczych oraz w ich przekształceniach. Szczególnym obszarem aktywności jest proces negocjacji, tworzenia i zawierania umów regulujących zasady współpracy partnerów biznesowych.

 

Mirosław Stochaj - specjalista z zakresu rachunkowości zarządczej i kontrolingu komercyjnego. Posiada ponad 25 lat doświadczeń w finansach przedsiębiorstw, zarządzaniu ludźmi oraz kierowaniu grupami projektowymi w międzynarodowych firmach sektora FMCG oraz Medical Devices & Equipment. Od wielu lat prowadzi treningi i pracuje jako konsultant z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw i kontrolingu finansowego, prowadząc warsztaty i szkolenia między innymi we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także realizując bezpośrednio projekty konsultingowo - szkoleniowe z zakresu finansów dla działów komercyjnych.

 

Magdalena Sułek-Domańska - posiada bogate doświadczenie w pracy w komunikacji, które zdobywała w firmach z branży B2B, FMCG, NGO. Dzięki kreatywności, zdolnościom organizacyjnym i zaangażowaniu, realizowane przez nią działania komunikacyjne odznaczają się wysoką skutecznością i efektywnością. Zajmowała się komunikacją w PwC, Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji, agendzie ONZ ds. Rozwoju, firmie Danone. Z branżą ochrony środowiska związana jest od 2015 r. Z sukcesem wprowadziła markę ENERIS na polski rynek, czyniąc ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych w branży. 

 

Joanna Szczegielniak - posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami. Założycielka Open Your Mind Lab. Od 12 lat zarządza Agencją ATW Communications. Z wykształcenia - biofizyk, z doświadczenia - marketingowiec z 20-letnim stażem. Specjalizuje się w zastosowaniu AI w marketingu, neuromarketingu, opracowywaniu i realizacji strategii marketingowych dla firm oraz programów społecznych i edukacyjnych, identyfikacji szans i rozwoju biznesu. Pracowała w międzynarodowych korporacjach w działach komunikacji korporacyjnej i marketingowej: PwC oraz Bayer. Zrealizowała ponad 200 projektów komunikacyjnych dla firm z sektora FMCG, zdrowia, energetyki, ochrony środowiska oraz mody. Opracowywała komunikację procesów restrukturyzacyjnych i przygotowujących do debiutu giełdowego firm m.in. CEZ i ENEA. Zrealizowane przez nią projekty kilkukrotnie były nagradzane międzynarodowymi i krajowymi nagrodami m.in.: IPRA, Bulldog CSR, Buldog Media Relations oraz wyróżnieniami Złote Spinacze. Jej działania wielokrotnie przyczyniły się do kilkusetprocentowych wzrostów sprzedaży produktów i usług klientów.

 

Wojciech Wereszko - twórca i właściciel True Leader, były oficer JW GROM i Formoza, przywódca, praktyk w zakresie planowania i motywowania. Wiedzę zdobywał dowodząc Polskim Kontyngentem Wojskowym w Zatoce Perskiej oraz w trakcie misji ISAF w Afganistanie, planując i organizując proces szkolenia. Obecne koncentruje się na budowaniu efektywnych zespołów zadaniowo-projektowych (z wykorzystaniem metodologii FRIS i Facet5), zarządzaniu i ocenie ryzyka w projektach, budowaniu długofalowych strategii biznesowych. Wspiera kadrę zarządzającą w kierowaniu procesami produkcyjnymi. Pracuje z firmami z branży IT w tworzeniu spójnych koncepcyjnie i efektywnych zespołów programistycznych. Przenosi w środowisko biznesu standardy skuteczności i jakości wywodzące się ze świata sił specjalnych.  

 

Tomasz Zaręba - od 1997 roku pracuje w Citibank, zajmując różne role technologiczne – od podstawowych inżynierskich, poprzez kierowanie mniejszymi i większymi zespołami aż po zarządzanie globalnymi projektami i funkcjami. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie managerskie, głównie związane z zasobami ludzkimi jak i budowaniem i doskonaleniem procesów i usług. Od ponad 15 lat pracuje w międzynarodowym środowisku mając ścisłych współpracowników na wszystkich kontynentach i wykorzystując różnorodność kultur do zwiększenia efektywności.. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem działając programach mentorskich w Citi oraz udzielając się w organizacji ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych).