Inspiratornia

Taką ideą podzielił się ze światem Steve Jobs, gdy wygłaszał przemówienie dla studentów na Uniwersytecie Stanford w 2005 roku. Trzy opowieści z życia założyciela marki Apple mogą okazać się inspirujące również dla Ciebie.

Dlaczego warto poświęcić kilkanaście minut na ten film? Co można wynieść dla siebie ze słów Steve'a Jobsa?

Głównym przekazem jest to, że trzeba mieć wiarę we własne siły, ale również wiarę w to co chce się robić i pasję. Życie jest pełne sukcesów, ale również upadków i to wiara pozwala podnieść się z takiego upadku i zacząć od nowa. Jeśli potrafisz odwołać się do swoich wartości i odkryć, to co daje Ci energię do działania, to wtedy te trudne momenty staną się tylko krótkimi przystankami w poszukiwaniach.

Kolejną myślą, jest to, że życie ma różne zwroty – czasem dzieje się coś nieoczekiwanego, wstrząsającego – coś z czym nie chcesz się zgodzić w danym momencie. A jednak gdy przyjrzysz się temu z dystansu za jakiś czas, okaże się, że być może ten zwrot jest szansą, wręcz popchnie Cię do działania, uwolni czas, siły i potencjał do tego abyś mógł zaangażować się w coś nowego.

I jeszcze o wyborach, które podejmujesz w życiu. Możesz godzić się na realizowanie czyjejś wizji i czyjegoś planu, albo realizować swój. To jest Twój wybór, który czasem będzie wiązał się z odwagą zmiany dotychczasowego zajęcia. Twój wybór może wiązać się z różnymi trudnościami na początku, ale z czasem może okazać się pełen inspiracji.

Obejrzyj nagranie i zainspiruj się do działania już DZIŚ.

Chmura tagów