Inspiratornia

 Jak przygotować profesjonalne wystąpienie przed kamerą, które przyciągnie uwagę i zostanie dobrze odebrane? Na to pytanie odpowiada video teacherka Sylwia Dąbrowska w filmie instruktażowym na temat języka pracy z kamerą.

Z materiału dowiesz się, w jaki sposób zadbać o 5 elementów decydujących o sukcesie nagrania, które zrealizujesz samodzielnie – w domu lub w biurze, korzystając ze sprzętu, który już posiadasz. Zobacz, o jakie elementy musisz zadbać, by Twoje wystąpienie przed kamerą “cieszyło oko” i pokazywało to, na czym Ci najbardziej zależy.  

 TŁO

Dowiedz się, jak je zaaranżować, by przekazać widzom taki komunikat o sobie, na jakim Ci zależy. Sprawdź, jak osiągnąć tzw. filmowy look, czyli efekt trójwymiaru, lekkości, otwartej przestrzeni.

ŚWIATŁO

Zobacz, jak dobrą jakość obrazu uzyskasz, gdy zastosujesz właściwe oświetlenie oraz co się stanie, gdy go zabraknie lub nie będzie odpowiednio przygotowane.

KOLOR

Poznaj kolory, które lubi kamera oraz te, z których trzeba zrezygnować.

PERSPEKTYWA

Obejrzyj przykłady ustawienia kamery pod różnym kątem – w perspektywie żabiej, ptasiej i naturalnej. Dowiedz się, dlaczego ta ostatnia pozwoli Ci uzyskać najbardziej pożądaną, równą relację z widzem.

STABILIZACJA OBRAZU

Odkryj zalety selfie sticka, monopodu, statywu do smartfona czy podstawki do laptopa, dzięki którym kamera będzie nieruchoma – tylko w ten sposób wykorzystasz wszystkie atuty misternie przygotowanego planu nagrania!

Film ma charakter praktyczny. Ekspertka szczegółowo prezentuje zastosowanie poszczególnych elementów, a dzięki pokazaniu zarówno dobrych, jak i złych przykładów, pomaga widzowi dostrzec różnice w ujęciach. Po obejrzeniu video będziesz wiedział/ wiedziała, jak przygotować pomieszczenie, w którym nagrywasz oraz jak zadbać o własną prezencję, by wypaść jak najlepiej. Właściwy warsztat pracy i dobra zabawa gwarantowane!

Polecamy: LINK

 

 

Sylwia Dąbrowska

Zajmuje się content video marketingiem z naciskiem na strategiczne wykorzystanie video do budowania marki osobistej i rozwoju biznesu. Z jej wsparcia skorzystało do tej pory ponad 800 osób. Uczy pracy z i przed kamerą, budowania wizerunku, autoprezentacji medialnej.Pokazuje jak tworzyć świetne nagrania sprzętem, który już masz. Poza działaniami online i pracą z kamerą, przygotowuje do wystąpień na scenie i realizuje produkcje video. W swoich live’ach, filmach video, artykułach na blogu i kursach online udziela porad na temat dobrej autoprezentacji przed kamerą, doskonalenia głosu i zangażowania widzów. Od 2017 roku tworzy markę Teacherka.pl