Nadzieja, Inspiracja, Technologie - to hasła tegorocznej edycji największej w Europie konferencji dla kobiet w TECH&IT, która odbędzie się 8-9 grudnia 2020.

Już jutro rozpocznie się trzecia edycja międzynarodowej konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2020. To największe wydarzenie dla kobiet w TECH&IT w Europie, które tym razem organizowane jest online, przez co zyska prawdziwie globalny zasięg i zaangażuje uczestników z różnych stref czasowych – od San Francisco po New Delhi! Organizator konferencji, Fundacja Edukacyjna Perspektywy, zachęca: Zróbmy coś wspaniałego i dającego siłę na koniec tego trudnego roku! Nasze hasło to Nadzieja, Inspiracja i Technologie!

Zeszłoroczna konferencja Perspektyw zgromadziła ponad 6300 uczestników, którzy przyjechali do Warszawy z 52 krajów świata. – W tym roku dzięki nowym technologiom będzie nas jeszcze więcej! – zapowiada dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. – Nasze wydarzenie niezmiennie od 2018 r. przyciąga przede wszystkim utalentowane kobiety, które właśnie na Summicie mają szansę poznać najnowsze wizje technologicznej przyszłości świata i zainspirować się nimi. Dzieje się to za sprawą niezwykle bogatego programu konferencji (w online coś takiego się nie zdarza!) oraz dzięki wybitnym mówcom i mentorom, którzy gotowi są dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

Summit to przede wszystkim wspaniali ludzie. W tym roku konferencję otworzy m.in. Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT. Wśród zaproszonych gości znajdą się takie znakomite postaci jak np. Anna Lee Fisher, legendarna astronautka NASA, pierwsza matka w kosmosie, Jennifer Widom, dziekanka Szkoły Inżynierii Uniwersytetu Stanforda, czy też Michelle King, szefowa diversity Netflixa, autorka „The Fix”.W sumie w wydarzeniu weźmie udział 300 mówców z całego świata – liderki i liderzy świata technologii z najbardziej innowacyjnych firm i najambitniejszych ośrodków badawczych – m.in. Oxford, Stanford, Harvard i MIT!

W czasie konferencji zostaną przyznane wyróżnienia 15 wybitnym ekspertkom w obszarze 5G, który stanowi jeden z głównych tematów tegorocznego wydarzenia. Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła Top-15 Kobiet w 5G – listę wybitnych kobiet, które zawodowo zajmują się tematyką 5G, przyglądając się jej z różnych perspektyw. Celem zestawienia jest zwrócenie uwagi na problem braku kobiet w obszarze 5G i – szerzej – w branży telekomunikacyjnej i zainspirowanie młodego pokolenia do zainteresowania tym obszarem.

Perspektywy Women in Tech Summit 2020 mimo że odbędzie się w grudniu, gwarantuje dwa gorące, bo niezwykle intensywne dni warsztatów technologicznych, mów inspiracyjnych, tech talków, sesji mentoringowych, doradztwa karierowego… Ponadto 40 firm technologicznych wystawi swoje e-stoiska, tworząc Career Expo i umożliwiając dziewczynom zainteresowanym karierą w branży zdobycie stażu/pracy, a profesjonalistkom – zaplanowanie kolejnego kroku zawodowego. Odbędzie się też szereg wydarzeń towarzyszących - m.in. spotkanie Cyber Women Community, 2nd Seminar for Computer Science Researchers, Virtual Dance Party. Zainaugurowany też zostanie program akceleracyjnych kobiecy startupów STEM prowadzony wspólnie z Citi Foundation i Fundacją Kronenberga – „Shesnnovation”.

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych aplikować mogą o darmowe bilety.

Więcej: https://womenintechsummit.pl/