Inspiratornia

SHESNNOVATION to program skierowany do przedsiębiorczych studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych (szczególnie, ale nie tylko), gdzie pasja do technologii spotyka się z biznesowym „know-how”.

To cykl spotkań, warsztatów i seminariów, spotkań z mentorami i ekspertami, którego efektem będzie stworzenie kobiecych startupów w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

W ramach SHESNNOVATION uczestniczki będą miały możliwość:

  • nabycia umiejętności biznesowych i miękkich niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej,
  • współpracy ze wspaniałymi mentorkami, które osiągnęły spektakularne sukcesy biznesowe i chcą dzielić się swoją wiedzą i wspierać mniej doświadczone koleżanki
    na drodze ku własnemu rozwiązaniu,
  • nawiązania trwałych relacji i poszerzenia bazy kontaktów,
  • uzyskania dostępu do odpowiedniego finansowania poprzez rozmowy z inwestorami, funduszami VC czy akceleratorami startupów.

A to wszystko pomoże uczestniczkom w spełnianiu pasji i marzeń poprzez założenie swojego własnego start-upu.

Według raportu z 2018 roku, przygotowanego przez Startup Poland, jedynie w 26 % polskich start-upów kobieta występuje wśród założycieli. Organizatorzy chcą, by coraz więcej kobiet otrzymało odpowiednie narzędzia i kompetencje, by osiągnąć sukces zawodowy i spełniać marzenia.

Zgłoszenie należy wysłać do 21.10.2019. Szczegóły na stronie: www.shesnnovation.pl.

Projekt realizowany jest we współpracy z Citi, Citi Handlowy, Top 500 Innovators oraz SGH w Warszawie.