O programie

Program Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje młodych ludzi do założenia własnego biznesu oraz zapewnia wsparcie tym, którzy już pracują na własny rachunek i chcą lepiej radzić sobie w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

OD POMYSŁU DO DZIAŁANIA

Jeśli chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, chodzą Ci po głowie różne pomysły na to, jak mógłbyś zacząć zarabiać, albo właśnie założyłeś firmę i czujesz, że to jest Twój czas - ten Program jest dla Ciebie. Od praktyków biznesu i ekspertów dowiesz się, jak skutecznie przekuć pomysł w działanie, poznasz i wzmocnisz swój przedsiębiorczy potencjał, zyskasz narzędzia pomocne w podejmowaniu skutecznych inicjatyw rynkowych.

ZAPEWNIAMY

 •       wsparcie i inspirację do rozwoju Twojego pomysłu na biznes,
 •       wiedzę merytoryczną przekazywaną wyłącznie przez osoby, które osiągnęły sukces rynkowy,
 •       narzędzia niezbędne do rozwoju własnej firmy,
 •       platformę łączącą i wykorzystującą doświadczenie przedsiębiorców i menedżerów z osobami stawiającymi pierwsze kroki w biznesie.

ZYSKUJESZ

 •       inspirację do działania i rozwoju osobistego pod okiem ekspertów,
 •       umiejętność oceny własnego pomysłu biznesowego i jego realizacji,
 •       know-how prowadzenia i rozwoju własnej firmy od praktyków biznesu,
 •       praktyczną wiedzę przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces rynkowy,
 •       interesujące i wartościowe kontakty oraz relacje biznesowe.

TRZY ŚCIEŻKI

W ramach Programu przygotowaliśmy trzy ścieżki - każda dla innej grupy uczestników. Sprawdź, z której skorzystać:

1. ROZWIŃ SIEBIE: dla studentów, absolwentów, uczniów szkół ponadpodstawowych i wyższych, którzy rozważają różne scenariusze swojej przyszłości, w tym pracę na własny rachunek, dla osób w wieku do 30 lat

W ramach tej ścieżki rozwojowej odbędą się trzy półtoragodzinne webinary: warsztat kreatywny Design Thinking o tym, jak wpadać na ciekawe pomysły; warsztat i sesje networkingowe z ekspertami o pracy zespołowej, przyjmowaniu i udzielaniu feedbacku, a także webinar na temat prowadzenia profilu na Instagramie. Dla uczniów i studentów w wieku 16-20 lat przygotowaliśmy również wirtualną grę symulacyjną Pierwszy Milion, która jest atrakcyjną formą rozwoju kompetencji w zakresie podejmowania ważnych decyzji życiowych i gospodarowania własnymi środkami finansowymi.

 

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę została zaplanowana specjalna ścieżka:

DZIAŁAJMY RAZEM. Ścieżka przewiduje 2 webinary adresowane do studentów, absolwentów uczelni wyższych:

→ Jak radzić sobie ze stresem w sytuacji kryzysowej
→ Jak rozpoznać fake newsa? Życie w chaosie informacyjnym 

 

2. ROZWIŃ POMYSŁ: dla osób w wieku do 35 lat, które mają pomysł na działanie w obszarze biznesowym (zarówno komercyjnym, jak i nie) i są gotowe wystartować, ale nie zarejestrowały jeszcze firmy

Ścieżka dla uczestników, którzy mają już pewną ideę i potrzebują praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych, by przejść od fazy pomysłu do działania. To ponad 17 godzin warsztatów, szkoleń, webinarów i spotkań. Ich tematyka obejmuje m.in. profesjonalną ocenę pomysłu biznesowego, wiedzę o tym, jak wycenić produkt, usługę czy pracę, praktyczne informacje o budowaniu społeczności oraz sprzedawaniu na Instagramie i Facebooku, jak również webinar o skutecznej sprzedaży na platformie zakupowej. Podczas spotkania networkingowego gość specjalny, który przeszedł drogę od małego pomysłu na produkt do prężnego biznesu e-commerce, podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem i know-how dotyczącym wdrożenia pomysłu w życie. Bonus dla osób, które skorzystają z 70% działań, to możliwość wykonania indywidualnego profilu motywacyjnego – tzw. Reiss Motivation Profile (RMP) - diagnozującego podświadome potrzeby i wewnętrzne motywatory wpływające na codzienne zachowania i decyzje, który zostanie omówiony podczas sesji konsultacyjnej z RMP Masterem. To unikatowa okazja do poznania swoich mocnych stron i uzyskania wskazówek co do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.

Szczegółowe kalendarium poznasz TU. Zapisy do tej ścieżki do 14.10.21.

3. ROZWIŃ BIZNES: dla młodych przedsiębiorców prowadzących biznes nie dłużej niż 5 lat, w wieku do 35 lat

Ta ścieżka obejmuje 24 godziny spotkań, webinarów, konsultacji grupowych, networkingu i mentoringu (wszystkie w formule online), rozłożonych na dwa miesiące. Zaczyna się od wykonania Reiss Motivation Profile. Obejmuje m.in. tematyczne spotkania networkingowe z polskimi przedsiębiorcami, którzy startowali od małych biznesów, przechodzili transformację swoich firm, zaliczyli wzloty i upadki; a także webinary nt. budowania marki czy podatków w Nowym Ładzie. Dodatkowo młodzi przedsiębiorcy wezmą udział w spotkaniach mentoringowych z ekspertami biznesowymi, a następnie będą mieli wykonany indywidualny profil FRIS, opisujący w specjalnym raporcie ich indywidualny styl myślenia i działania, który zostanie omówiony podczas sesji konsultacyjnej z certyfikowanym trenerem FRIS.

CO JESZCZE W PROGRAMIE

 •       Szkolenia dla nauczycieli – webinary dla nauczycieli przedmiotów ekonomicznych w szkołach ponadpodstawowych na temat narzędzi przydatnych w nauczaniu i rozwijających kompetencje przedsiębiorcze uczniów i studentów.
 •       Portal rozwijamy.edu.pl – platforma wiedzy dla wszystkich uczestników Programu, dająca dostęp do artykułów merytorycznych, poradników, wywiadów z praktykami biznesu, a także inspiracji do działania i quizów sprawdzających wiedzę na temat różnych obszarów funkcjonowania przedsiębiorcy.
 •       Badania – Postawy Polaków wobec finansów oraz Przedsiębiorczość wśród młodych, na podstawie których powstają raporty dostępne w internecie.

Wierzymy, że przedsiębiorczość to umiejętność dopasowania się do nowych czasów, a wręcz wyjścia o krok do przodu. Wejdź z nami na drogę rozwoju. Zapraszamy do Programu!

Program jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! oraz Citi Foundation, we współpracy merytorycznej z Fundacją Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

***