Nasze działania

Z sukcesem zakończyliśmy cykl 6 warsztatów biznesowych! To były pracowite i owocne dni dla wszystkich uczestników!

 Na przełomie listopada i grudnia odbył się cykl sześciu warsztatów skierowanych do osób w wieku 18-35 lat, które planują uruchomienie w ciągu najbliższych 6 miesięcy lub są na wczesnym etapie rozwijania działalności gospodarczej. 

Do programu zgłosiło się łącznie 142 pomysły biznesowe. Wiele z nich dotyczyło produktów i usług z branż eco & zero waste, a także prężnie rozwijającego się w Polsce e-commerce. Wśród zgłoszeń znalazły się również biznesy związane z branżą kreatywną, jak grafika, film, architektura wnętrz. Dużą grupę stanowiły także pomysły związane z edukacją - organizacja zajęć dodatkowych dla dzieci, tworzenie e-learningu, różnego typu szkolenia i kursy dla dorosłych.

W Polsce zaczął się masowy ruch młodych ludzi  w kierunku zmiany świata, założenia swojego biznesu, czyli wprowadzenia czegoś, czego jeszcze nie ma - komentuje Krzysztof Bazyl, trener w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości. - Młodzi ludzie nie chcą już tak masowo pracować u innych, jak to było jeszcze w moim pokoleniu, co jest świetne!

W warsztatach wzięło udział 74 uczestników. Wysoko ocenili cały cykl warsztatów. Docenili oni profesjonalizm i wiedzę prowadzących - praktyków biznesu oraz aktywne formy zajęć, jak ćwiczenia i praca w grupach. Cieszyli się z możliwości wymiany spostrzeżeń i zdobycia wartościowej informacji zwrotnej od trenerów i innych uczestników spotkań:

  • “Główną wartością jest możliwość skonfrontowania pomysłów w szerszym gronie, sprawdzenie, na ile nasze oczekiwania, wyobrażenia są odwzorowane w rzeczywistości. Mamy możliwość przetestowania tej wiedzy, którą otrzymujemy od osób z dużym doświadczeniem - w czasie praktycznych ćwiczeń.”
  • “Warsztaty pozwoliły mi usystematyzować wiedzę. W teorii wszyscy wiemy, co trzeba zrobić, ale jak już siadamy nad swoim pomysłem, to pojawia się tyle myśli, tyle zadań, że gubimy podstawowe założenia: na czym chcemy zarabiać, skąd pozyskiwać klienta, jak się z nim komunikować, jaka konwersja nas satysfakcjonuje? I oczywiście bardzo ważne są relacje, poznawanie ludzi z różnych branż.”
  • "Spotykamy tu ludzi, którzy borykają się z takimi samymi problemami jak my i szukają podobnych rozwiązań i kontaktów biznesowych."

Z dużym zadowoleniem obserwowaliśmy w tym roku wyjątkowo liczną grupę młodych ludzi, którzy są tak zmotywowani do działania, pracy i uczenia się - mówi organizatorka Małgorzata Polak z Fundacji Think! - Te zagadnienia, które były przedmiotem szkoleń: od analizy rynku, konkurencji, opracowania modelu biznesowego po dookreślenie komunikacji sprzedażowej i budżetu firmy - były bardzo trudne, ale widzimy, że formuła praktycznych zajęć z elementami ćwiczeń - bardzo się sprawdza. 

W Programie prowadzony jest jeszcze mentoring, którego celem jest pomoc w rozwoju, odkrywaniu i osiąganiu celów biznesowych osobom prowadzącym firmy nie dłużej niż 2 lata. Do prowadzenia mentoringu zaprosiliśmy doświadczonych menadżerów Citi Handlowy oraz ekspertów i specjalistów różnych branż, tak aby młodzi przedsiębiorcy mogli w jak największym stopniu skorzystać z ich wiedzy w rozwijaniu swoich przedsięwzięć biznesowych.  

Wierzymy, że wiedza, którą zdobyli uczestnicy Programu posłuży im w prowadzeniu bardziej skutecznych działań na rynku, rozwoju własnym i osiąganiu sukcesu biznesowego - podsumowuje Anna Bichta, prezeska Fundacji Think! - Dzięki takim działaniom podnosimy kompetencje młodych ludzi i jako Fundacja przyczyniamy się do rozwoju gospodarczego kraju. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników Programu!

Pełną relację zdjęciową ze wszystkich warsztatów znajdziecie na fanpagu Rozwijamy