fot. Fotolia.com

Jeśli interesujesz się startup-ami, to zapoznaj się z obserwacjami Marty Zucker na temat tego środowiska w Dolinie Krzemowej.  Zainspiruj się do działania tu i teraz w Twoim biznesie czy pracy zawodowej.

fot. Fotolia.com

30 kwietnia 2018 r. weszła w życie Konstytucja Biznesu, która ma ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej, a także poprawić relacje między biznesem a administracją publiczną. Jest to pakiet pięciu ustaw, które m.in. umacniają zasadę, że co nie jest prawem zabronione, jest przedsiębiorcy dozwolone; wprowadzają ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców; dają możliwość prowadzenia działalności nierejestrowej.

Ponad połowa polskich studentów i absolwentów w przyszłości chciałaby pracować dla kogoś, a 13 proc. planuje założyć własną firmę. Jak wynika z piątej edycji badania „Pierwsze kroki na rynku pracy 2018” – przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte – zwiększa się liczba młodych osób, które nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość.

fot. Fotolia.com

Polskie startupy przyczyniają się do tego, że nasza gospodarka może jeszcze silniej, globalnie konkurować innowacyjnością i wykwalifikowaną kadrą. “Polska potrzebuje dziś startupów bardziej niż kiedykolwiek”- wskazuje Prezes Startup Poland - Julia Krysztofiak-Szopa w raporcie “Polskie Startupy 2017”. Wyjaśnia też, że startupem nie jest każda nowa firma a tylko ta, która dzięki przewadze technologicznej lub niszy rynkowej ma potencjał do bardzo szybkiego wzrostu.

fot. WIB

Przedstawiciele instytucji publicznych, jednostek samorządów terytorialnych i ich reprezentacji, uczelni, szkół i kuratoriów, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz sektora finansowego i mediów – łącznie kilkaset osób wstępnie zapowiedziało udział w II Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, który 15 marca br. odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Rejestracja uczestników potrwa do 5 marca br. – liczba miejsc ograniczona.

Podczas warsztatów Własny biznes prowadzonych w dniu 3 lutego br. w Warszawie uczestnicy zapoznali się z procesem planowania strategii, według którego będą mogli opracować strategie dla swoich przyszłych biznesów.

Chmura tagów